گزارش کنفرانس ملی توانمند سازی زنان و جوانان در تأمین صلح و انکشاف پایدار افغانستان

محترمه جمیله افغانی ریس نهضت زنان برای صلح و ازادی برنامه را افتتاح نموده و در مورد پس منظر تاریخی نهضت معلومات داده وگفتند که این نهضت بیشتر از  صد سال  عمردارد و افغانستان مدت دوسال میشود که عضویت WILPF را دارد و فعالیت های خود را اغاز نموده و اضافه نمودن که صلح ضرورت هر فرد این ملت  است و همچنان جنک که فعلا در افغانستان است از جوانان و نخبه  گان ما قربانی میگیرد واز همه کشور کرده  افغانستان به صلح نیاز دارد همچنان امروز  افتناحه کمیته جوانان هم است امید وار استم که ای  جوانان بتوانند برای صلح به ملت و مردم خود کار کنند .

 مسعوده ویسی سوپروایزر نهضت جهانی زنان برای صلح و ازادی   GROUP  WILPF AFGHAN   

معلومات در باره نهضت جهانی زنان برای صلح و ازادی

حضار گرمی :بزرگان ,شخصیت های علمی, قلم بدستان و اینده سازان وطن به نمایندگی نهضت جهانی زنان برای صلح وازادیWILPG AFGHAN GROUP  تشریف اوری هریک شما  عزیزان را در کنفرانس ملی برای توانمند سازی زنان و جوانان در تامین صلح و انکشاف پایدار افغانستان خیر مقدم گفته و اظهار سپاس مینمایم.

نهضت زنان برای صلح و آزادی یک سازمان غیر دولتی بین المللی WILPF است که دارای نمایندگی های ملی در تعداد زیادی کشورها میباشد

نهضت بین المللی زنان برای صلح و آزادی از زمان تأسیس” 1915″ زنانی را که در آوردن صلح متحد هستند و تلاش میکنند جهت ترویج عدالت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی از سراسر جهان گرد هم آورده، با رویکرد غیر خشونت آمیز، و با استفاده از چارچوب های حقوقی و سیاسی بین المللی موجوده برای دستیابی به یک تغییر اساسی و پرداختن به مسائل جنسیت، صلح و امنیت فعالیت میکند.

این سازمان یکی از اولین سازمان های است که مقام مشورتی را با سازمان ملل متحد به دست آورده ویگانه سازمان زن است که به حیث سازمان ضد جنگ به رسمیت شناخته شده است. نماینده گی رسمی این سازمان را (NECDO) در افغانستان در سال 2014 بدست آورد و از آن زمان این نهاد در افغانستان فعالیتهای خویش را ادامه می دهد.

نهضت بین المللی زنان برای صلح و آزادی به دنبال یک جهان عاری از خشونت و درگیری های مسلحانه است که در آن حقوق بشری افراد محافظت شود و زنان و مردان به طور مساویانه شامل در قدرت در سطوح محلی، ملی و بین المللی باشند.

برای دریافت گزارش تفصیلی لطفاً بالای این لینک کلیک نمایید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*